انجام پایان نامه
انجام پايان نامه

پایان نامه ارشد

پایان نامه ارشد

ابتدا باید اذعان داشت که پایان نامه ای که توسط شما دانشجویان ارائه میشود در واقع نشان دهنده تمام آنچه شما در این دوره آموزشی کسب کرده اید میباشد.بنابراین پایان نامه ارشد شما نشان دهنده میزان دانشی است که شما توانسته اید در دوره تحصیلی خود به دست آورید.زیرا پایان نامه ارشد شما توسط اساتیدمطالعه شده و سطح کیفی آن مشخص میشود.

بنابراین شما عزیزان باید همواره در نظر داشته باشید که پایان نامه ای را ارائه بدهید که از همه جهات اعم از موضوع،مقاله،منابع و…در بالاترین سطح کیفی قرار داشته باشد.

پایان نامه ارشد ی از لحاظ کیفیت مورد قبول است که علاوه بر داشتن موضوعی غیر تکراری،نگارش آن نیز به بهترین وجه ممکن صورت گرفته باشد،همچنین نکته دیگر که شما دانشجویان ضروری است که به آن توجه ویژه داشته باشید و زمان کافی به آن اختصاص دهید آمادگی برای دفاع از پایان نامه خود است.

در نگارش پایان نامه ارشد نکاتی وجود دارد که میباست آن ها را رعایت کرده تا به فرمت مدنظر اساتید دانشگاهی نزدیک شوید.

 • باید بدانید هدف شما از پایان نامه ارشد و موضوعی که برای تحقیق و پژوهش ارائه میدهید چیست.

 • بر روی موضوع پایان نامه و محتوای آن تسلط کامل را داشته باشید و تمام جنبه های آن را مدنظر داشته باشید تا در صورت به وجود آمدن پرسش ها توانایی پاسخگویی به آن ها را داشته باشید.

 • موضوعی انتخاب کنید که قبلا ارائه نشده باشد.

 • موضوع انتخاب شده باید به دور از پیچیدگی های نگارشی بوده و بتواند به راحتی نشان دهنده آنچه در مطالب پایان نامه آمده است،باشد.

 • صفحات ابتدایی پایان نامه ارشد بسیار حائز اهمیت است.بنابراین تلاش شود مطالبی همچون مقدمه،چکیده و…به صورت مناسبی نگارش شود.

 • توجه داشته باشید که چارچوب اصلی نگارش پایان نامه ارشد میباست طبق سیلابس های تعریف شده از سوی دانشگاه باشد وتمام نکات نگراشی طبق آن باید صورت پذیرد.

انجام پایان نامه ارشد همچون سایر پایان نامه هایی که برای رده های مختلف تحصیلی نوشته میشود،شمال بخش ها و فواصل مختلف است که میباست طبق آن نگارش محتوای مربوطه صورت پذیرد.

این بخش ها شامل:

 1. صفحات آغازین

 2. تعهد اثر

 3. بخش اول ،دربرگیرنده تعاریفی از موضوع وپژوهش ها و….میباشد

 4. بخش دوم ،مقدمه ای در ارتباط با موضوع است

 5. بخش سوم ،مراحلی که برای کسب اطلاعات صورت گرفته آورده میشود

 6. بخش چهارم،نتایج به دست آمده از پژوهش ها

 7. بخش پنجم همان نتیجه گیری انتهایی میباشد

تلاش ما در مقاله پایان نامه ارشد ارائه دادن مطالب مناسب و کارآمد به شما دانشجویان عزیز بوده است و سعی شد تا نکات ضروری برای انجام پایان نامه ارشد به شماعزیزان ارائه شود.

انجام پایان نامه ارشد , انجام پایان نامه , پایان نامه ارشد


ارسال نظر / درخواست پشتیبانی

ایمیل نمایش داده نمی شود