انجام پایان نامه
انجام پايان نامه

پروپوزال در انجام پایان نامه ارشد

انجام پایان نامه ارشد

برای فارغ التحصیل شدن در هر دوره ی دانشگاهی شما باید یک پایان نامه تحویل دهید.این امر برای تمامی افراد امری ضروری و لازم است.به همین خاطردر  انجام پایان نامه ارشد از همان ابتدای شروع تحصیل در در دانشگاه ها برای بسیاری از دانشجویان معظل بزرگی به چشم می آید. انجام پایان نامه ارشد دارای اصولی است که با رعایت این اصول در انجام پایان نامه شما می توانید این کابوس را از خود برای همیشه دور کنید.همانطور که می دانید برای انجام پایان نامه ارشد شما مجبورید چند مرحله را بپیمایید.بعضی از این مراحل الزامی هستند ولی بعضی از آنها جزو اصول انجام پایان نامه محسوب میشود و در شاخه ی قوانین کلی این بحث جای می گیرد.یکی از مراحل حساس و الزامی در انجام پایان نامه پروپوزال نویسی است.در ادامه شما را با  پروپوزال و چگونگی نوشتار آن در پروسه ی انجام پایان نامه بیشتر آشنا خواهیم کرد.

در لغت پروپوزال به معنی پیشنهاد می باشد  ولی در انجام پایان نامه ارشد پروپوزال به معنی مجوز برای نوشتن پایان نامه است.شما باید بعد از تحقیق و جست و جو درباره ی موضوع پایان نامه تمامی ایده های خود برای انجام پایان نامه را در قالب یک پروپوزال به استاد راهنمای خود تحویل دهید تا او هم بعد از بررسی ایده ها و دلایل موضوع پایان نامه شما آنرا قبول و یا رد کند.زمانی شما می توانید شروع به انجام پایان نامه نمایید که پروپوزال شما توسط آن استاد مربوطه قبول شده باشد.پس تا به اینجا با یک تعریف کوتاه حتما  متوجه شده اید که بحث پروپوزال در انجام پایان نامه ارشد به چه میزان مهم و ضروری است.

به همین خاطر ما با ارائه چند روش در نوشتن پروپوزال اینکار را تا حد زیادی برای شما آسان خواهیم کرد.

اولین موضوع، موضوع مقدمه است که پایه ی انجام پایان نامه ارشد شما می باشد.یعنی شما باید با استفاده از مقدمه ای که برای پایان نامه خود تهیه کردید بعد ها در انجام پایان نامه ارشد خود آنرا گسترش و به آن شاخ و برگ دهید. روش تحقیق دومین موضوع برای نوشتن پروپوزال در انجام پایان نامه است.

در این مبحث بیشتر به مقاله ها و منابع استفاده شده می پردازد. منابع مورد استفاده شده توسط شما بسیار مهم میباشد.زیرا بیشتر متون پایان نامه از طریق همین منابع بدست خواهد آمد.پس باید در انتخاب صحیح آنها نهایت سعس و کوشش را بکنید تا اینکه بتوانید هم مقاله ها  و منابع قوی برای انجام پایان نامه ارشد خود انتخاب و هم اینکه از صحت مطالب استفاده شده در آن منابع کاملا مطمئن باشید.مبحث سوم بررسی ادبیات تحقیق است که نشان می دهد مطالب شما چقد از نظر علمی و کیفی با مطالب منابع قبلی که در این مورد می باشد همخوانی و تطلبق دارد. و اما موضوع آخر در نوشتار پروپوزال محدود کردن روش تحقیق می باشد که در این مقوله شما باید تنها از مطالبی که در انجام بهتر پایان نامه شما نقش خواهند داشت استفاده کنید و از بهره وری از مطالب متفرقه که به درد پایان نامه شما نخواهد خورد دوری کنید.

اگر شما به این نکات بسیار ریز در نوشتن پروپوزال توجه لازم را بکنید مطمئن باشید که در انجام پایان نامه ارشد مشکل خاصی نخواهید داشت و لازم نیست به هیچ وجه نگران فارغ التحصیلی خود باشید.


ارسال نظر / درخواست پشتیبانی

ایمیل نمایش داده نمی شود